Přestavby moderních kol

 

Jedná se o přestavby klasických modernějších kol (horáky, treky, apod.). Oproti stavbám v retro stylu se jedná o jednodušší funkční přestavby, kdy vaše kolo s minimem zásahů předělám na elektrokolo.

Máte kolo s kterým jste spokojení a uvažujete nad elektrokolem?

Přivezte mi ho (nebo pošlete) a já Vám ho přestavím. Jedná se o nejdostupnější způsob, jak si pořídit elektrokolo. Díky výrobě vlastních baterií a spolupráci přímo s výrobcem motorů jsem schopen se při zachování výborné kvality dostat na parádně nízké ceny (cca 15.000,- Kč – viz níže).

Kola vhodná pro přestavbu

Pro přestavbu je vhodné v prakticky jakékoli kolo. Horské, trekové, městské, jen by mělo být v použitelném technickém stavu.

V čem přestavba spočívá

Jedná se o jednoduché předělání na elektrokolo bez větších zásahů do původního kola, kdy ponechám stávající lak a veškeré původní komponenty kromě předního (nebo zadního) kola – v závislosti na umístění motoru. Přední (zadní) kolo dostane nový ráfek, špice a bude do nej vypleten elektromotor. Dále přidám baterii a další elektroniku ve voděodolných nylonových nebo kožených brašnách. Typ a umístění brašen záleží na domluvě a typu kola. Samozřejmě je možné spolu s přestavbou provést další servisní práce – vše záleží na domluvě.

Parametry

Používám standartní jednoduché nábojové motory s vnitřními převody umístěné do předního nebo zadního kola. Tyto motory se vyznačují vysokou účinností a malou váhou. Výkon 250W (zákonné maximum) při 36V. Maximální asistovaná rychlost 25km/h.

Vyrábím vlastní baterie z kvalitních značkových Li-ion článků samsung 29E. Díky tomu mám úplnou kontrolu nad komponenty. Baterie se nachází ve voděodolné nylonové nebo kožené brašně. Kapacita dle objednávky.

Velký moderní podsvícený display, který ukazuje rychlost – aktuální,maximální, průmernou, teplotu motoru, aktuální spotřebu el. energie atd. Nastavitelných pět stupňů asistence. Jako bonus USB zásuvka ze zadní strany displaye pro dobíjení Vašeho chytrého telefonu, foťáku atd.

Legislativa

Má elektrokola jsou vybavena elektromotorem s výkonem do 250W o maximální rychlosti do 25 km/h a dle české legislativy jsou brána jako obyčejná jízdní kola. Více…

Cena

Orientační ceník přestaveb, parametry viz výše, dle kapacity baterie:

  • 8,7 Ah …  reálný dojezd  30-60 km … 15 000 Kč
  • 11,6 Ah … reálný dojezd  40-80 km … 16 000 Kč
  • 14,5 Ah … reálný dojezd  60-100 km … 17 000 Kč

Hodnoty dojezdu jsou pouze orientační, záleží na množství faktorů (profil trasy, váha jezdce, stupeň asistence atd.). Není problém se individuálně domluvit i na jiných kapacitách baterie, uvedl jsem pár nejpoužívanějších pro představu.

Jak si objednat přestavbu

Rád s Vámi vše individuálně pořeším, takže se mi nebojte napsat na email info@retroelektro.eu nebo zavolat na tel. 777 039 320. Pokud bydlíte v okolí Zlína, úplně nejlepší bude potkat se osobně. Společně vymyslíme, jak bude kolo vypadat, a já Vám poté pošlu předběžnou cenovou kalkulaci a přibližnou dobu dodání. Po odsouhlasení na kole začnu pracovat.

Často kladené dotazy

Omezí přestavba na elektrokolo jízdní vlastnosti kola?

– Ne, pokud si vypnete elektromotor, pojede kolo úplně stejně jako dříve. V elektromotoru je volnoběžka a motor neklade téměř žádný odpor. Jediné, čeho si můžete všimnout, je mírné zvýšení váhy kola (viz následující bod), které ale bohatě vynahradí výhoda elektromotoru.

O kolik se přestavbou na elektrokolo zvýší váha kola?

– Motor včetně baterie váží cca 4 kg, vždy ale záleží na kapacitě baterie.

Má elektrokolo plyn jako na motorce?

– U některých jiných elektrokol se tato úprava občas vyskytuje, nicméně je nelegální pro provoz na pozemních komunikacích (silnice). Moje elektrokola mají zcela v souladu se zákonem senzor, díky němuž Vám motor pomáhá, když šlapete (systém pedelec, PAS).

Elektrokolo? Na to jsem ještě moc mladý!

– Nesmysl! 🙂 Při jízdě na elektrokole normálně šlapete a tento pohyb je dokonce zdravější, protože nezabíráte tolik do síly a méně namáháte klouby. Na elektrokole si můžete, pokud chcete, máknout jako na obyčejném kole. Rozdíl je v tom, že se dostanete dál a můžete si víc užít okolí. Hezky je to popsané např. tady.