O projektu

 

Černá skládačka – malé přemisťovadlo do větších měst

Tuto skládačku jsem přestavěl na zakázku pro Lucii Urban, která pro Retroelektro nafotila všechny ty krásné fotky kol. Lucie v sobě nezapře duši umělkyně – kolo si vymyslela opravdu nádherně. Samotného mě překvapilo, jak dobře nakonec vypadá kombinace černého kola, bílých pneumatik a kožených doplňků. Kolo je v čistém retro designu – a vůbec na něj nejde poznat, že je to elektrokolo. Doufám, že Lucii v Praze kolo dobře poslouží a že na něm najezdí spoustu spokojených kilometrů. 🙂

Co se týče parametrů, není moc kol, která by se na kratší popojíždění po městě hodila víc, než skládačka. Je malá, lehká, všude prokličkuje a jednoduše ji složíte do kufru od auta nebo třeba do skříně.

Černá skládačka není na prodej, ale rád Vám postavím podobné elektrokolo – nebo jakékoliv jiné dle Vašeho přání. Není nic jednuduššího než se mi ozvat.

 

 

Technické parametry:

Základ tvoří skládačka polské značky Universal. Co největší množství dílů bylo ponecháno původních, cílem bylo zachovat patinu.

Původní leštěné řidítka s koženými rukojeťmi a dřevěnými zátkami.

Nově vypletená kola tvoří leštěné ráfky české výroby a zesílené české nerezové špice (Šroubárna Marek tl. 2,3mm). Pro komforní jízdu balonové městské pláště s bílým pruhem, sloužící jako vzduchové odpružení.

Řazení zadním dvourychlostním nábojem sturmey archer kick-shift. U tohoto náboje se řadí lehkým prošlápnutím zpět, takže nejsou potřeba žádné lanka.

Zadní protišlapná brzda – torpedo v náboji, vepředu klasické ráfkové brzdy.

Parádí staré pružinové kožené sedlo české výroby Stadion.

Miniaturní elektromotor o výkonu 250W osazen v předním kole.

Baterie v brašně za sedlem má kapacitu 8,7Ah, což je u městského kola více než dost.

Kolo je vybaveno zadním, předním světlem, leštěnými hliníkovými blatníky, stojanem, krytem řetězu, nosičem „klapákem“ a kultovním zvonkem Praděd.

Kabely jsou vedené původními otvory v rámu, které původně sloužily pro vedení kabelů dynama.

Možnost složení kola zůstala plně zachována, díky tomu není problém kolo odvézt v kufru auta 🙂