Zpětný odběr baterií a elektrozařízení

VYSLOUŽILÉ BATERIE NEPATŘÍ DO KOŠE

Retroelektro si zakládá na ohleduplném chování vůči životnímu prostředí a proto podporujeme snahy firmy Rema, která umožňuje bezplatné odevzdání vysloužilých elektrozařízení a baterií.

Stará a nepotřebná elektrozařízení a baterie nepatří do kontejneru na komunální odpad.

JAK SE ZBAVIT VYSLOUŽILÉ BATERIE

Prostřednictvím veřejně dostupné sběrné sítě společnosti Rema: www.rema.cloud/sberna-mista/

Na dané stránce naleznete kompletní seznam všech smluvních veřejných míst zpětnéno odběru elektrozařízení a přenosných baterií nebo akumulátorů.

Baterie pro elektrokola jsou lithiové a nesou označení Lithium, Lithium ion, Li-Ion. Lze je recyklovat v kterémkoli místě zpětného odběru.

Zpětný odběr baterií a elektrozařízení, Zpětný odběr baterií a elektrozařízení
Zpětný odběr baterií a elektrozařízení, Zpětný odběr baterií a elektrozařízení

PROČ RECYKLOVAT ELEKTROZAŘÍZENÍ A BATERIE

Nejen elektrozařízení, ale i baterie a akumulátory obsahují mnoho recyklovatelných kovů, jako je například zinek, železo, mangan, nikl, kadmium nebo olovo. Některé z těchto látek jsou zároveň velmi nebezpečné pro životní prostředí a zdraví člověka, a to zejména rtuť, olovo a kadmium. Vybrané baterie jsou často označeny symbolem chemického prvku, který obsahují (Pb, Cd, Hg).

Předáním baterií a elektrozařízení na místo zpětného odběru tak zejména díky recyklaci materiálu šetříme primární zdroje surovin a zároveň chráníme naše životní prostředí před případným neodborným nakládáním.