Renovace kol, Renovace kol

Renovace

Pokud nepotřebujete při šlapání žádnou pomoc, ale přesto chcete jezdit na něčem krásném a stylovém, můžu Vám zrekonstruovat kolo i bez motoru.

RENOVACE / RESTAUROVÁNÍ

Jaký je v tom rozdíl a co je vhodné právě pro vaše kolo? Pokud je kolo více zachovalé, tak je určitě vhodnější citlivé restaurování než kompletní renovace. Rozdíl v těchto dvou možnostech by se dal nejjednodušeji popsat tak, že při restaurování se snažím zachovat původní vzhled starého kola, zůstává patina. U renovace kolo dávám do stavu, jako by právě vyjelo z fabriky (tzn. nový lak, výměna větší části dílů atd.). V obou případech samozřejmě uvedu kolo po mechanické stránce do výborného stavu – vše rozeberu, vyčistím, seřídím, namažu. V případě zájmu vám pomůžu vybrat, jaký přístup bude pro vaše kolo vhodnější. Upozorňuju že se zabývám hlavně elektrokoly a koly v retro stylu kde se nehledí na to že některé díly nejsou uplně původní, originální atd. Pokud vlastníte prastaré historické kolo velké hodnoty a chcete ho zrenovovat stylem každý šroubek a matička dle originálu tak vás odkáži spíše na čistě renovátorskou dílnu, kde mají větší znalosti těchto veteránů.

Renovace kol, Renovace kol
Renovace kol, Renovace kol

PŘÍKLADY ČINNOSTÍ PŘI RENOVACI

Pískování – mám vlastní pískovací kabinu, kde po chemickém odstranění laku pískováním odstraním poslední zbytky laku, rzi atd.
Chemické odstranění starého laku – díly vozím do odlakovny, kde se po několika hodinách v chemické lázni šetrně odstraní všechny zbytky staré barvy.
Svařování – občas je potřeba i něco zavařit, pro tyto případy mám profi co2 svářecí poloautomat.
Odrezení, stabilizace koroze, konzervace – spousta činností pomocí různých chemikálií, praktikuje se při restaurování.
Pájení – od pájení elektroniky po letování stříbrem pod chrom.
Práškové lakování – práškový vypalovací lak „komaxit“ zadávám do místní lakovny, výhody oproti klasickému laku je vyšší odolnost
Mokré lakování – mám plně vybavenou lakovnu na klasické mokré lakování.

DALŠÍ PŘÍKLADY ČINNOSTÍ PŘI RENOVACI

Linkování – provádím ruční linkování kol buď speciálními linkovacími štětci, nebo linkovacím strojkem.
Vyplétání kol – kola si vyplétám a centruji sám. Používám nerezové dráty české výroby.
Chromování – provádím broušení a leštění dílů pod chrom, samotné lakování už obstarává galvanovna.
Renovace sedel – sedla vozím skvělému místnímu sedláři, který se specializuje na renovace sedel historických kol a motocyklů.

Tyto činnost uvádím jen pro představu, samozřejmě je možné domluvit se i na něčem dalším.

CENA

Vzhledem k zakázkové výrobě není možné stanovit cenu předem. Napište mi, a já vám rád udělám nezávaznou cenovou nabídku.

Renovace kol, Renovace kol
Renovace kol, Renovace kol

OBJEDNÁVKY

Neprovozuji e-shop, vše dělám jako zakázkovou výrobu. Rád s Vámi vše individuálně pořeším, takže se mi nebojte napsat na e-mail info@retroelektro.eu, zavolat na tel. 777 039 320 nebo napsat zde přes kontaktní formulář.

Pokud bydlíte v okolí Zlína, úplně nejlepší bude potkat se osobně. Společně vymyslíme, jak bude kolo vypadat, a já Vám poté pošlu předběžnou cenovou kalkulaci a přibližnou dobu dodání. Po odsouhlasení na kole začnu pracovat.

CO KDYŽ NEMÁM VLASTNÍ KOLO

Ne každý má na půdě staré kolo po dědovi. To ale vůbec nevadí. Na e-shopu neziskovky Kola pro Afriku si můžete vybrat kolo z široké nabídky a já Vám ho rád přestavím na elektrokolo.

Jak to funguje:

»Mrkněte na stránky Kol pro Afriku a vyberte si kolo dle libosti.

»Ještě, než kolo koupíte, se mi ozvěte a vše spolu domluvíme.

»Kolo potom můžete objednat. Pokud do poznámky napíšete “Doručit na dílnu Retroelektro”, pošlou kolo rovnou mě a Vy s tím nebudete mít žádné starosti